Від продажу до прибутку: як продати свій перший NFT

Від продажу до прибутку: як продати свій перший NFT

Зміст цієї статті:

Створенням NFT сьогодні займаються графічні дизайнери, аніматори, художники, музиканти, фотографи і навіть школярі навчилися створювати власні токени. У форматі NFT може бути представлений будь-який предмет мистецтва, дизайну, інтер’єру, одягу.

Що таке NFT і чому вони мають попит на ринку? NFT – це унікальні, незамінні токени, кожен з яких існує в єдиному екземплярі. Купивши NFT картинки, ви стаєте єдиним власником цього цифрового продукту. Деякі рідкісні та популярні колекції токенів коштують десятки тисяч доларів, і інвестори буквально полюють на них. Ми розповімо, як створити токен та продати його.

Як продати NFT: крок за кроком

Якщо ви плануєте самостійно створити токен для продажу, спочатку варто визначитися з майданчиком, де створювати і продавати актив. Для продажу NFT можна використовувати платформи OpenSea, Nifty Gateway, Rarible та інші. Це популярні маркетплейси, де продаються різні токени. Для кращого розуміння механізму продажу розглянемо всю послідовність дій з прикладу OpenSea.

Крок перший – створення гаманця. Найбільш популярний варіант серед усіх запропонованих маркетплейсом – MetaMask. Також OpenSea інтегрує гаманці Coinbase Wallet, WalletConnect та Fortmatic. Для продажу токена потрібно зареєструвати гаманець ETH, оскільки саме Ethereum найчастіше використовується покупцями на платформі.

Крок другий – створення облікового запису. Клікнувши на кнопку «Створити», потрібно зареєструватися, підключити гаманець до OpenSea, заповнити профіль, прив’язати до нього ваші соціальні мережі.

Крок третій – створення токена. На OpenSea можна створити NFT із файлів різних форматів, наприклад, SVG, PNG, GLTF, OGG та інших. На платформу потрібно завантажити файл формату розміром до 100 Мб, що підтримується сервісом, вказати ім’я об’єкта токенізації, додати посилання на ваш сайт або соціальні мережі, де колекціонери зможуть стежити за токеном, описати актив, вибрати мережу блокчейн, Ethereum або Polygon. Клієнти OpenSea можуть виставити токен на продаж, не обираючи блокчейн, щоб сплатити комісію за токенізацію після продажу, точніше, її сплатить покупець. Якщо ж ви записуєте NFT у блокчейн, доведеться сплатити токенізацію.

Крок четвертий – продаж. Перейшовши на сторінку щойно створеного NFT, ви побачите опцію «Продати». Натисніть і перейдіть до налаштувань. Для продажу токена на Polygon потрібно просто встановити ціну та підтвердити операцію. Якщо токен записано на Ethereum, можна встановити фіксовану вартість або вибрати аукціон, і тоді покупці зможуть пропонувати ціну.

Як правильно оформити опис та метадані свого NFT перед продажем?

Опис токена – важливий етап продажу. Щоб цифровий актив став цінним і зацікавив потенційних покупців, не варто обмежуватися кількома фразами, які просто описують вид токена. Придумайте коротку, але цікаву історію створення NFT, розкажіть колекціонерам про концепцію вашого проекту, закладені в нього ідеї. Подумайте, чому саме ваш токен може стати цікавим користувачам і напишіть про це.

Ще краще разом із описом уявити коротку дорожню карту проекту. Це бізнес-план, необхідний залучення інвестицій. Подумайте, як ви можете розвивати та масштабувати проект. Це може бути подальше створення гри з елементами метасвіту та інші цифрові продукти на базі вашого токена.

Які фактори впливають на ціну NFT і як можна підвищити її перед продажем?

Цінність незамінних токенів визначається зацікавленістю користувачів та їх вірою в успішність проекту. Чим популярніший NFT, тим вищий попит на нього, отже, зростає ціна. Популярними стають проекти із передісторією, оригінальними ідеями, неординарним підходом автора, що простежується у цифровому продукті.

Яку ціну встановити на NFT під час продажу ви вирішуєте самі. Не забувайте враховувати витрати на комісії маркетплейсу.

Приєднуйтесь до Crypto Crew, і ви дізнаєтеся, як убезпечити себе під час продажу NFT і уникнути шахрайства! У нашому ком’юніті ви також дізнаєтеся більше цікавого про цифрові активи, способи заробітку та правила вигідного інвестування.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали