Як уникнути сліппеджа та зберегти прибуток у криптовалютній торгівлі

Як уникнути сліппеджа та зберегти прибуток у криптовалютній торгівлі

Зміст цієї статті:

Торгівля криптовалютою – це високоприбутковий, але ризикований вид заробітку. Втратити кошти трейдер може при сліппеджі або прослизання ціни. Його причиною є непередбачені коливання активного курсу. Розберемося, що таке сліппедж у криптовалютній торгівлі і як його уникнути.

Як сліппедж може призвести до втрати прибутку

Прослизання ціни або сліппедж – це ситуація, коли трейдер запланував закрити угоду за певною ціною, але через різку та швидку зміну курсу криптовалюти закриває за менш вигідною вартістю. Це призводить до втрати прибутку, оскільки ціна закриття нижче запланованої. Прослизання рідко призводить до серйозних збитків, але при частому сліппеджі збитки помітні.

Як визначити оптимальний рівень стоп-лосса, щоб уникнути сліппеджу

Використовуючи стоп-лосс, можна керувати ризиками та мінімізувати збитки. Це один із найкращих інструментів для захисту капіталу, особливо для тих, хто обирає високочастотний трейдинг.

Стоп-лосс – додатковий ордер, він автоматично виставляє актив на продаж, коли курс опускається до заданої трейдером позначки. Оптимальний рівень стоп-лосса залежить від стратегії трейдера та його ризик-менеджменту. Як правило, стоп-лосс встановлюється на такому рівні, щоб передбачувані втрати становили 1-2% від капіталу, не більше.

Які стратегії допомагають уникнути сліппеджа при торгівлі криптовалютою?

Є кілька варіантів уникнути сліппеджа під час інвестування в криптовалюту та торгівлю на біржі. Розглянемо найбільш поширені та ефективні:

  • Використання ордера стоп-лосс. Це відкладений ордер на продаж активу для досягнення певного рівня. Біржа автоматично виконує його, незалежно від того, активний трейдер на даний момент на платформі чи ні. Налаштувати стоп-лосс для захисту прибутку в криптовалютній торгівлі нескладно, потрібно вибрати кількість активу для продажу та курс, після досягнення якого ордер має бути виконаний.
  • Використання ордера тейк-профіту. Це інструмент для фіксації прибутку, що дозволяє автоматично продати крипту за заданою ціною, коли її курс досягає встановленого рівня. Тейк-профіт може допомогти трейдеру закрити позицію вигідно до того, як ціна активу почне знижуватися.
  • Хеджування ризиків. Ця торгова стратегія передбачає купівлю чи продаж криптовалюти через деривативи або на іншому торговому майданчику, де курс вигідніший.
  • Скорочення обсягу активу під час продажу чи купівлі. Зменшити розмір позиції варто за різких і значних коливань цін, коли волатильність ринку є особливо високою. Це знижує потенційний прибуток, а й скорочує можливі ризики.

Як використовувати технічний аналіз для запобігання сліппеджу в криптовалютній торгівлі

Оцінити ризики при торгівлі криптовалютою та уникнути сліппеджу допомагає технічний аналіз. Він дозволяє знижувати ризики прослизання, вибирати оптимальні точки входу та виходу з позицій, прогнозувати рух ціни в короткостроковій перспективі.

Використовуйте технічні індикатори, вони можуть допомогти запобігти прослизу шляхом подачі сигналів про вхід на ринок і вихід. Є безліч ефективних торгових індикаторів, наприклад, Moving Average та RSI, вони потрібні для визначення цінових рівнів, за яких курс може змінити напрямок.

Аналізуйте обсяги ринку. Це дозволяє визначити, скільки вибраної вами криптовалюти доступно для продажу або купівлі за певним курсом, виставити стоп-лосс або тейк-профіт правильно і знизити ризик прослизання.

Важливо! Технічний аналіз, як і додаткові ордери стоп-лосс та тейк-профіт, допомагають знизити ризики сліппеджу та захистити депозит, але не дають гарантії успіху на 100%. Важливо систематично стежити за ринковими трендами, адаптувати під них торгову стратегію та вчитися керувати ризиками.

Отримати необхідні для трейдера знання ви можете у Crypto Crew. Наша освітня програма та найбільше в Україні крипто-ком’юніті допоможуть вам пройти шлях від новачка на криптовалютному ринку до досвідченого та впевненого трейдера.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали